MCK na:
www.facebook.com/MCKBelchatow www.facebook.com/MCKBelchatow

Blog Strefy Kobiet:
www.strefakobietbelchatow.blogspot.com

NEWSLETTER


www.belchatow.pl

www.dictat.eu

www.regionkultury.pl

PGE Giganty Mocy

www.lodzkie.pl

www.lodzkie.eu

www.nck.pl

www.domkulturyplus.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sie Polskich Kin Cyfrowych

www.kinastudyjne.pl

www.kinads.pl

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Daj się skusić


Ludwik Danielak - Żołnierz Wyklęty


Język to nasze wspólne dobro

XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.

 

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na bełchatowską odsłonę XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.

Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” to projekt o ponad dwudziestoletniej tradycji, promujący muzykę religijną – koncertową i liturgiczną.

Od 1991 roku odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Episkopatu Polski.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” do Bełchatowa zawita 4 maja 2014r. Tego dnia, o godzinie 19:00, na deskach nowo otwartej, nowoczesnej sceny teatralnej wystąpi  jeden z najwybitniejszych tenorów na świecie – Israela Randa –  główny kantor jednej z najbardziej cenionych synagog w Stanach Zjednoczonych – Hampton w Nowym Jorku. Israelowi Randowi w repertuarze pieśni żydowskich towarzyszyć będzie Chór Synagogi pod Białym Bocianem z Wrocławia.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” kontynuuje przyjętą przed laty formułę prezentacji muzyki różnych religii, w ramach dialogu kultur, ze wskazaniem na trzy największe religie monoteistyczne: Chrześcijaństwo, Judaizm i Islam.  Festiwal promuje również polską muzykę sakralną: współczesną - stawiając na prawykonania oraz dawną - kultywując tradycje i najwybitniejsze osiągnięcia wielowiekowego dziedzictwa polskiej muzyki barokowej zgromadzone w archiwach OO. Paulinów na Jasnej Górze.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”, stał się marką rozpoznawalną już nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Dzięki wieloletniemu wysiłkowi organizatorów, którzy dbają o wysoki poziom wykonawczy i prezentują atrakcyjny, choć nie zawsze łatwy repertuar, Festiwal „Gaude Mater” może się poszczycić znaczną grupą dobrze wyedukowanych odbiorców, którzy utożsamiają się z wydarzeniem i chętnie korzystają z festiwalowej oferty.

Patroni medialni: rzeczpospolita, TVP Kultura, TVP Katowice, Polskie Radio Program 2, Polskie Radio Katowice, Twoja Muza, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz media lokalne 8 miast biorących udział w projekcie.