MCK na:
www.facebook.com/MCKBelchatow www.facebook.com/MCKBelchatow

Blog Strefy Kobiet:
www.strefakobietbelchatow.blogspot.com

NEWSLETTER


www.belchatow.pl

www.dictat.eu

www.regionkultury.pl

PGE Giganty Mocy

www.lodzkie.pl

www.lodzkie.eu

www.nck.pl

www.domkulturyplus.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sie Polskich Kin Cyfrowych

www.kinastudyjne.pl

www.kinads.pl

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Daj się skusić


Ludwik Danielak - Żołnierz Wyklęty


Język to nasze wspólne dobro

Wystawa Wiesława Iwańcówa pt. „Dziadki do orzechów – 3D”

 

Serdecznie zapraszamy do Galerii MCK na wernisaż wystawy Wiesława Iwańcówa pt. „Dziadki do orzechów – 3D”, który odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 18.

Samą wystawę będzie można oglądać do 12.05.2014r.

 

„Dziadek do orzechów kojarzy się zwykle ze Świętami Bożego Narodzenia i z choinką, na której wiszą orzechy owinięte w srebrną i złotą folię. Zwykle też stanowi on wspomnienia z dzieciństwa, gdzie bywał trochę tajemniczą, a zarazem ciekawą zabawką.

Najprostszymi dziadkami udarowymi były dwa kamienie, młotek i innego typu tłuczki. Współcześnie konstruowane są urządzenia, w których opadająca kula z kamienia, uderza na ułożony na podstawie orzech. Najliczniejszą grupę stanowią dziadki dźwigniowe, które zgodnie z Encyklopedią Techniki dzielimy na zgniatające i tnące. .. „ – pisał Jan Pielok.

 

Wystawa Wiesława Iwańcówa „Dziadki do orzechów 3D” odsłoni przez Państwem całkiem nowe oblicze poczciwych urzadzeń do rozłupywania orzechów.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Wiesław Iwańców

Urodzony 2 czerwca 1948 roku w Bogatyni, mieszkaniec Bełchatowa od ponad 35 lat. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Geodezji Górniczej w 1972 roku. Jego przygoda z fotografią i zarazem wielka pasja trwa już ponad 47 lat.

 

W latach 2000-2004 był członkiem Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych  Okręgu Łódzkiego. Swoje prace wystawiał na wystawach fotograficznych w Muzeum Regionalnym W Bełchatowie i Radomsku, w Ośrodku Kultury  Ochoty w Warszawie, w Szczyrku, w Dobczycach k/Krakowa, w Muzeum Zespołu Zamkowego w Niedzicy k/Czorsztyna oraz  w Dietzenbach k/Frankfurtu n/Menem.