MCK na:
www.facebook.com/MCKBelchatow www.facebook.com/MCKBelchatow

Blog Strefy Kobiet:
www.strefakobietbelchatow.blogspot.com

NEWSLETTER


www.belchatow.pl

www.dictat.eu

www.regionkultury.pl

PGE Giganty Mocy

www.lodzkie.pl

www.lodzkie.eu

www.nck.pl

www.domkulturyplus.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sie Polskich Kin Cyfrowych

www.kinastudyjne.pl

www.kinads.pl

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Daj się skusić


Ludwik Danielak - Żołnierz Wyklęty


Język to nasze wspólne dobro

Owocowo i warzywnie w MCK Bełchatów – konkurs plastyczny z cyklu „Wełnoszmatki”

 

Już niebawem przywita nas wiosna! Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie ogłaszają konkurs plastyczny z cyklu „Wełnoszmatki”, którego bohaterami są owoce i warzywa. Celem konkursu jest wykonanie kompozycji, biżuterii bądź martwej natury (a nawet potrawy!), która swoim wyglądem nawiązywałaby do wiosennych, pełnych świeżości i soczystych barw - owoców i warzyw. Materiały, z których można wykonać prace, powinny być resztkami pochodzącymi z odzysku.  Mogą to być np. resztki tkanin, włóczka, dodatki pasmanteryjne, kaletnicze itp. Technika wykonania prac może być dowolną interpretacją technik rękodzielniczych, takich jak: tkactwo, koronka, haft, aplikacja itp. Format prac jest dowolny. Mogą one przybrać formę przestrzenną bądź płaskiej kompozycji (dopuszcza się tylko konstrukcje z drutu i tektury). Kolorystyka prac powinna być uzyskana jedynie poprzez wykorzystanie kolorów i wzorów znajdujących się na użytych materiałach.


Konkurs plastyczny z cyklu „Wełnoszmatki” pt.
„Owocowa czy warzywna” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu bełchatowskiego. Prace plastyczne wykonane samodzielnie (prace zbiorowe nie będą brane pod uwagę) wraz z załączoną lista uczestników (dot. szkół), należy dostarczyć do sekretariatu Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, pl. Narutowicza 1a, w nieprzekraczalnym terminie do dn. 30.04.2014 r. Prace na odwrocie powinny zawierać dane autora pracy, tj. imię i nazwisko, klasa, numer i adres szkoły, do której uczestnik uczęszcza. Jeden autor może nadesłać tylko jedną pracę.


Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, połączone z uroczystym otwarciem wystawy pokonkursowej, nastąpi dn. 15.05.2014 r. o godz. 17:00 w galerii MCK, pl. Narutowicza 1a.Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!


Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają instruktorzy plastyki MCK Bełchatów - Oddział „Gwarek” :

Monika Jaguszewska-Kulpa (monika.jaguszewska-kulpa@mckbel.eu)

Małgorzata Kucharska (malgorzata.kucharska@mckbel.eu)

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie

tel. (44) 635-36-05

 

www.mckbel.eu