MCK na:
www.facebook.com/MCKBelchatow www.facebook.com/MCKBelchatow

Blog Strefy Kobiet:
www.strefakobietbelchatow.blogspot.com

NEWSLETTER


www.belchatow.pl

www.dictat.eu

www.regionkultury.pl

PGE Giganty Mocy

www.lodzkie.pl

www.lodzkie.eu

www.nck.pl

www.domkulturyplus.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sie Polskich Kin Cyfrowych

www.kinastudyjne.pl

www.kinads.pl

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Daj się skusić


Ludwik Danielak - Żołnierz Wyklęty


Język to nasze wspólne dobro

Monodram Krystyny Jandy - "Danuta W" w Bełchatowie!

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 7 czerwca w sali teatralno – widowiskowej MCK będziemy gościć jedną z najwybitniejszych polskich aktorek – panią Krystynę Jandę, która przyjedzie do Bełchatowa ze swoim monodramem pt. „Danuta W.”

Opis spektaklu:
Spektakl DANUTA W. powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice, opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa.
W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi - jak zawsze naturalna i silna - zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.
Krystyna Janda o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak: Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

Na spektakl „Danuta W.” w wykonaniu Krystyny Jandy zapraszamy 7 czerwca o godzinie 18:00 do sali teatralno – widowiskowej MCK Giganty Mocy.

Bilety: 110 zł (I sektor), 90 zł (II sektor), 70 zł (balkon)
Zakup biletów w kasie MCK Giganty Mocy

Rezerwacja online: www.mck.belchatow.pl

Serdecznie zapraszamy!