MCK na:
www.facebook.com/MCKBelchatow www.facebook.com/MCKBelchatow

Blog Strefy Kobiet:
www.strefakobietbelchatow.blogspot.com

NEWSLETTER


www.belchatow.pl

www.dictat.eu

www.regionkultury.pl

PGE Giganty Mocy

www.lodzkie.pl

www.lodzkie.eu

www.nck.pl

www.domkulturyplus.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sie Polskich Kin Cyfrowych

www.kinastudyjne.pl

www.kinads.pl

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Daj się skusić


Ludwik Danielak - Żołnierz Wyklęty


Język to nasze wspólne dobro

Kluby Seniora


 

Klub Seniora „Bajeczka
Miejsce spotkań: sala klubowa MCK, pl. Narutowicza 1a
Czas spotkań: poniedziałek w godz. 15.00 - 18.00
Przewodniczący klubu: Zbigniew Baranowski

Klub Seniora „Bajeczka działa przy Miejskim Centrum Kultury od 1986r. Do Klubu  należy 36 pań i 18 panów. Seniorzy spotykają się raz w tygodniu przy herbacie, kawie i ciastkach. Spędzając razem czas rozwijają swoje zainteresowania i zyskują nowych przyjaciół. Seniorzy organizują wycieczki turystyczno - krajoznawcze, w czasie których nie tylko poznają różne zakątki Polski, ale również nawiązują bliskie przyjaźnie. Atrakcją są również wspólne wyjazdy na basen, na grzyby i na grilla. Klubowicze corocznie wyjeżdżają razem na dwutygodniowy wypoczynek. Atutem spotkań w ramach Klubu Seniora jest możliwość spotkania się zwłaszcza wtedy, kiedy samotność jest szczególnie uciążliwa. Klub organizuje spotkania wigilijne, wielkanocne, a czasem imprezy taneczne. Członkowie klubu uczestniczą w życiu kulturalnym naszego miasta, chodzą na koncerty, do kina lub teatru. Najważniejsza jest jednak rodzinna atmosfera i możliwość zrobienia czegoś razem. Spotkania członków klubu stanowią źródło niewyczerpanych inspiracji, pole wymiany doświadczeń i poglądów.

Klub Seniora „Barwy Jesieni”  
Miejsce spotkań: sala klubowa MCK, pl. Narutowicza 1a
Czas spotkań: wtorek w godz. 15.00 - 18.00
Przewodnicząca klubu: Teresa Mamos

Klub tworzy 61 seniorów. Podczas spotkań raz w tygodniu nie brakuje wspólnych śpiewów i dobrej zabawy. Seniorzy przygotowują wspaniałe inscenizacje, do których sami szyją stroje i robią scenografię. Podziwiać można ich dobrą  pamięć. Szybko uczą się nawet długich kwestii. W klubie organizowane są uroczyste obchody imienin, Dnia Seniora, Dnia Kobiet oraz spotkania wielkanocne i wigilijne. Są to wyjątkowe dni wyczekiwane przez jego członków. Członkowie klubu są bardzo aktywni - recytują wiersze oraz organizują spotkania z interesującymi ludźmi. Dużym powodzeniem cieszą się organizowane wczasy nad morze oraz wycieczki. Klub skupia osoby, które cenią sobie interesujące spędzanie czasu w przyjacielskim gronie.

Klub Seniora „Grocholice
Miejsce spotkań: Rynek Grocholski 18
Czas spotkań: poniedziałek w godz. 17.00 - 19.30
Przewodnicząca klubu: Janina Stasiak

Klub Seniora „Grocholice” istnieje od października 1992. Do klubu należą 24 osoby i są to same panie. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 19.30. Raz w miesiącu w ramach tych spotkań odbywają się zajęcia warsztatowe np. z decoupagu. Podczas warsztatów panie wykonują ikony, malują jajka wielkanocne, bombki na choinkę, ozdabiają talerze techniką serwetkową czy szydełkują.
Co  roku w klubie są organizowane spotkania okolicznościowe z okazji Dnia Babci, Dnia Kobiet, Dnia Seniora. Spotkaniom tym towarzysza występy dzieci z Przedszkola nr 8 i Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bełchatowie. Seniorki każdego roku organizują wycieczki turystyczno-integracyjne, na których poznają nowe ciekawe miejsca naszego kraju. W okresie letnim odbywają się spotkania plenerowe w ogrodzie filii MCK w Grocholicach – grill na „Sobótki” czy „Święto pieczonego ziemniaka”. Klub Seniora „Grocholice” czynnie uczestniczy w działaniach kulturalnych MCK biorąc udział w Dniach Otwartych MCK, „Senioraliach”, Kiermaszu Wielkanocnym, a także od 8 lat uczestniczy w konkursie plastycznym na „Palmę Wielkanocną”.
Tradycją Klubu są uroczyste spotkania wigilijne połączone ze śpiewaniem kolęd oraz wielkanocne śniadanie.