MCK na:
www.facebook.com/MCKBelchatow www.facebook.com/MCKBelchatow

Blog Strefy Kobiet:
www.strefakobietbelchatow.blogspot.com

NEWSLETTER


www.belchatow.pl

www.dictat.eu

www.regionkultury.pl

PGE Giganty Mocy

www.lodzkie.pl

www.lodzkie.eu

www.nck.pl

www.domkulturyplus.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sie Polskich Kin Cyfrowych

www.kinastudyjne.pl

www.kinads.pl

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Daj się skusić


Ludwik Danielak - Żołnierz Wyklęty


Język to nasze wspólne dobro

Kino Szkoła

 


 

 

 

 

KinoSzkoła - FILMOWE DROGOWSKAZY 2013/2014

 

Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w trzeciej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej "KinoSzkoła". Ten nowatorski projekt złożony

z różnych form edukacyjnych wykorzystuje film i nowe media jako narzędzia

wychowawcze i profilaktyczne. Program jest adresowany do uczniów wszystkich

poziomów nauczania. Dzieli się na trzy cykle: profilaktyczny, obywatelski

i trójwymiarowy. Każdą projekcję pełnometrażowego filmu poprzedza profesjonalna

prelekcja wprowadzająca uczniów w dane zagadnienie. 

 

Warsztaty medialne prowadzone są w atrakcyjnej formie aktywizującej uczniów. Ich celem jest uwrażliwienie młodego widza na wszechogarniający świat mediów, a w konsekwencji - ukształtowanie świadomego ich odbiorcy. "KinoSzkołę" stworzyli pedagodzy, filmoznawcy i kulturoznawcy, którzy od lat zawodowo i naukowo zajmują się edukacją audiowizualną uczniów. Dla autorów ważnym jest dobranie filmów zarówno o wysokich walorach artystycznych jak i estetycznych. Stąd duża ilość filmów europejskich, w tym polskich. Z uwagi na fakt, iż program napisany został na bazie podstaw programowych (w szczególności języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o sztuce, wiedzy o społeczeństwie, historii, szkolnych programów wychowawczych), tytuły dobrano stosownie do danego zagadnienia, a nie zagadnienie do tytułu filmowego. Nauczyciele otrzymują materiały dydaktyczne, które będą mogli wykorzystać na zajęciach w szkole.

Szczególnie zachęcamy do współpracy wychowawców i pedagogów, ponieważ uważamy, że uczestnictwo w projekcie może wzbogacić programy profilaktyczno-wychowawcze, realizowane w praktyce szkolnej.

 

 

Założenia programowe:

Nadrzędnym celem projektu jest pomoc nauczycielom w szkolnej praktyce wychowawczej, stąd priorytetowy cykl: „Filmowe drogowskazy”, adresowany jest głównie do wychowawców i pedagogów szkolnych.  Tematy prelekcji oraz dobór filmów w tym cyklu powstały w oparciu o treści postaw programowych nauczania przedmiotów: etyka, edukacja społeczna, wiedza o społeczeństwie, wychowanie do życia w rodzinie, a także na podstawie autorskich projektów profilaktycznych.

 

„Cykl trójwymiarowy” jest uzupełnieniem zajęć języka polskiego oraz sztuki na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjalnym. Celem zajęć w tym cyklu jest  poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu terminologii filmoznawczej.

 

„KinoPrzedszkole” to propozycja dla najmłodszych widzów. Pomiędzy projekcjami polskich, krótkometrażowych filmów, odbywają się zabawy edukacyjne, profilujące odbiór filmu w założonym w temacie prelekcji kierunku.

 

„Warsztaty Medialne dla uczniów” to zajęcia składające się z części teoretycznej i praktycznej. Ich celem jest wzrost kompetencji medialnych wśród uczniów.

Nauczycielom proponujemy „Szkolenie i warsztaty medialne”, dzięki którym poszerzą wiedzę z zakresu wykorzystywania mediów w praktyce wychowawczej.

 

Autor projektu:

Autorką projektu „KinoSzkoła” jest Joanna Zabłocka-Skorek, filmoznawczyni, certyfikowana trenerka PISF w zakresie edukacji filmowej, doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego (dysertacja dotyczy zagadnień edukacji audiowizualnej).

 

Nagrody i wyróżnienia:

- W lipcu 2013 r. projekt „KinoSzkoła” został nominowany do szóstej edycji 

  nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

- Projekt „KinoSzkoła” należy do „Koalicji dla Edukacji Filmowej”.

- Projekt otrzymał rekomendację Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej w Łodzi.

 

 

 

KARNETY I BILETY:

 

Cena pojedynczego spotkania:

10 zł dla grupy poniżej 100 osób

8 zł dla grupy powyżej 100 osób

Karnet na 5 spotkań - 35

Karnet na 7 spotkań - 45

Karnet na 9 spotkań - 60

 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie!

 

Szczegółowych informacji udziela Alicja Gadecka, pod nr telefonu 513 218 618

 

 

 

 


Do pobrania: