MCK na:
www.facebook.com/MCKBelchatow www.facebook.com/MCKBelchatow

Blog Strefy Kobiet:
www.strefakobietbelchatow.blogspot.com

NEWSLETTER


www.belchatow.pl

www.dictat.eu

www.regionkultury.pl

PGE Giganty Mocy

www.lodzkie.pl

www.lodzkie.eu

www.nck.pl

www.domkulturyplus.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sie Polskich Kin Cyfrowych

www.kinastudyjne.pl

www.kinads.pl

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Daj się skusić


Ludwik Danielak - Żołnierz Wyklęty


Język to nasze wspólne dobro

  

„Street art – sztuka miasta. Edukacja międzypokoleniowa”

 

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie  zaprasza animatorów kultury oraz nauczycieli plastyki z terenu Bełchatowa do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach street artu. Zeszłoroczne wydarzenie z udziałem bełchatowskiej młodzieży pozostawiło trwały ślad w postaci murala na terenie Parku Olszewskich przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie i jest dowodem na to, że graffiti może być dziełem o walorach artystycznych. Ukazuje sztukę ulicy jako atrakcyjną, niewspółmierną z wandalizmem niszczącym estetykę miasta.

 

        „Street art – sztuka miasta. Edukacja międzypokoleniowa” to projekt edukacji kulturalnej , dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  do którego po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez Łódzki Dom Kultury.  

 

I etap zakłada przeprowadzenie warsztatów w 10 miastach województwa łódzkiego, na które składają się zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne /2 spotkania po 6 godzin z grupą 10 animatorów/.  Uczestnicy  poznają historię street artu, w tym graffiti oraz najważniejsze techniki artystyczne wykorzystywane przy malowaniu murali. Nauczą się malować farbą w aerozolu, posługiwać się wałeczkiem, markerem,  wykonają szablony i odbiją na płytach OSB. Istotnym elementem warsztatów będzie wsparcie animatorów przez profesjonalistów od lat działających w przestrzeni miejskiej.

 

II etap poświęcony będzie na  interwencję artystyczną w przestrzeni miejskiej. Po odbytych warsztatach i konsultacjach, animatorzy wejdą w tkankę miejską, w której zrealizują wcześniej przygotowany projekt street artu  wykorzystując wybrany rodzaj i techniki  sztuki  ulicy lub łącząc je ze sobą .  Jako liderzy swoich społeczności lokalnych przygotują harmonogram realizacji projektu i zaangażują zarówno młodsze dzieci, młodzież jak i seniorów. Wykonane prace staną do konkursu, którego wyniki  zostaną ogłoszone podczas wielkiego finału w Łodzi.

 

III etap to wielki finał, podczas którego odbiorcy edukacji zrealizują własny projekt street artowy  w łódzkiej przestrzeni miejskiej.

 

I etap warsztatów w Bełchatowie zaplanowaliśmy  na 17 maja /nauka malowania na planszach/ i 18 maja 2014 r. /część teoretyczna/  w godz. 10:00 – 16:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Czekamy na Państwa deklaracje do 14.05.2014. w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, pl. Narutowicza 3, tel. 44/6350048, szczegółowa informacja – tel. 44/6353605.

 

II etap w Bełchatowie – 20 lipca 2014

III etap w Łodzi – sierpień 2014.