MCK na:
www.facebook.com/MCKBelchatow www.facebook.com/MCKBelchatow

Blog Strefy Kobiet:
www.strefakobietbelchatow.blogspot.com

NEWSLETTER


www.belchatow.pl

www.dictat.eu

www.regionkultury.pl

PGE Giganty Mocy

www.lodzkie.pl

www.lodzkie.eu

www.nck.pl

www.domkulturyplus.pl

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sie Polskich Kin Cyfrowych

www.kinastudyjne.pl

www.kinads.pl

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


Daj się skusić


Ludwik Danielak - Żołnierz Wyklęty


Język to nasze wspólne dobro

„Giganci w Gigantach” - Koncert muzyki synagogalnej w wykonaniu Israela Randa

 

Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki synagogalnej w wykonaniu jednego z najwybitniejszych tenorów na świecie – Israela Randa, który odbędzie się 4 maja 2014r. w nowej sali teatralno-widowiskowej Gigantów Mocy Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie

Koncert muzyki synagogalnej to drugi koncert z zapoczątkowanego w minionym roku cyklu „Giganci w Gigantach”. Po przyjętym entuzjastycznie Gordonie Haskellu, na bełchatowskiej scenie teatralnej wystąpi wybitny artysta - Israel Rand - główny kantor jednej z najbardziej cenionych synagog w Stanach Zjednoczonych - Hampton w Nowym Jorku. Zaplanowany na 4 maja koncert będzie inauguracją działalności sali teatralno - widowiskowej w nowym obiekcie Giganty Mocy Miejskiego Centrum Kultury.

Israel Rand podróżuje po całym świecie, występując w największych, prestiżowych operach i salach koncertowych. W jego repertuarze usłyszeć można arie, pieśni kantoralne, neapolitańskie, izraelskie oraz chasydzkie piosenki ludowe. Na bełchatowskiej scenie towarzyszyć mu będzie Chór Synagogi pod Białym Bocianem z Wrocławia, będący jedynym w Polsce profesjonalnym chórem synagogalnym, pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka.

Koncert „Giganci w Gigantach z udziałem Israela Randa, zorganizowany jest w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”, prezentującego muzykę różnych religii, w ramach dialogu kultur. Ze względu na wysoki poziom artystyczny, utrzymywany już od wielu lat, Festiwal zyskał patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Episkopatu Polski. 

Bilety w cenie: 30zł (Miejsca I), 20 zł (Miejsca II).

 

Serdecznie zapraszamy na poruszający koncert światowej sławy tenora!